Festbud Sp. z o.o. | Rynny Marley | Podbitka dachowa | Rynny ocynkowane | Zbiornik na deszczówkę
zamknij

Kontakt

  

 

 

 

 

infolinia

502 752 925

22 788 37 13

kontakt@festbud.com

Zapytaj o ofertę

 

Zapraszamy do przesyłania zapytań

 

kontakt@festbud.com

W mailu prosimy podać imię, nazwisko, numer telefonu,

nazwę firmy i NIP

Nowości

 

Co zrobić gdy rury szpecą w pokoju przy podłodze? 

panel-listwa-przypodlogowa-maskujaca-ikona.jpg

 

Listwy maskujące rury grzewcze przy podłodze to bardzo estetyczny sposób aby ukryć rury. Listwy Marley to kompletny system z unikalnymi uchwytami łączącymi rury z listwą oraz narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, łączniki zasłaniające łączone kolejne listwy, zaślepki lewe i prawe. Więcej...

  

 


 

Ozdobne zbiorniki na deszczówkę.

 

 

Bardzo szeroka oferta zbiorników na deszczówkę. Estetyczne zbiorniki wykonane z odpornego na zimno polipropylenu. Łatwe pozyskiwanie deszczówki dzieki specjalnym zbieraczom łapaczomdo zamontowania w rurze spustowej. Zbieracze do rur od fi 53 do fi 110. Rośliny uwielbiają deszczówkę. Więcej...

 

 


  

Tunel rozsączający 300 L Graf

 

 

Służy do retencji i rozsączania wód opadowych z terenu wokół budynku, dróg, podjazdów, parkingów. Więcej...

 


 

 

 

 

 

Udostępnij na facebook.com Udostępnij na nk.pl Umieść w opisie gg Udostępnij na twitter.com

Tunel rozsączający 300L Graf

Tunel rozsączający 300l. GRAF

  

Służy do retencji i rozsączania wód opadowych z terenu wokół budynku, dróg, podjazdów, parkingów. Retencja polega na zatrzymaniu wód opadowych lub pochodzących z przydomowej oczyszczalni w zbiorniku, a następnie na stopniowym wsiąkaniu wody do gruntu. System może się składać od jednego do kilkunastu, kilkudziesięciu modułów oraz elementów zamykających - zaślepek.

 

tunel rozsączającyCiągi tuneli można ustawiać równolegle w jednej warstwie, jak również łączyć je spodami, otrzymując przez to dwukrotnie większą pojemność retencyjną na tej samej powierzchni. Przy wadze modułu 11 kg układanie nie sprawia żadnych trudności.

Możliwe jest dowolne wykorzystanie powierzchni pod tunelem, ponieważ wytrzymuje on długotrwałe obciążenie 3,5 t/m2 (ruch samochodów osobowych).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Montaż tuneli rozsączających:

Na dokładnie wypoziomowanym dnie wykopu należy ułożyć ochronną warstawę żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 10 cm. Na tej warstwie układa się tunele rozsączające i łączy ze sobą jeden za drugim. W celu ochrony tuneli rozsączających obkłada się je geowłókniną i w ten sposób oddziela od materiału wypełniającego. Geowłóknina powinna zachodzić na siebie na stykach 30 cm. Na zakończenie wykop zakopuje się równomiernymi warstwami ziemi.

Jeśli bezpośrednio nad instalacją rozsączającą będzie rosła trawa, zaleca się przykrycie miejsca folią nieprzepuszczającą wody i warstwą gliny o grubości około 10 cm ze względu na to, że w przeciwnym razie trawa w tym miejscu będzie wysychać szybciej niż w innych miejscach trawnika.